Zverejnenie príspevku / stránky na vybrali.sme.sk Tlač / PDF príspevku / stránky

1
Keď som uvidela reklamu na rovnomenné divadelné predstavenie, rozmýšľala som, či by som narátala 69 vecí... nejaké by som možno našla, len neviem, či by som dokázala byť k sebe úprimná a dokázala sa priznať, že ich vnímam ako lepšie. Ženy asi tušia, na čo narážam. Mnohí muži za najväčší prejav lásky považujú sex. Ak má váš mužský proťajšok nedostatok sexu, vníma to ako nedostatok lásky. A ak by váš proťajšok vedel, že je pre vás až 69 vecí lepších ako sex, že sex s ním nie je na najvyššom stupni vašich pôžitkov, bol by pravdepodobne sklamaný, až ranený. Chceme raniť svojich partnerov? Nechceme. V záujme zachovania dobrých vzťahov s našimi partnermi túto tému uzamykám, hoci si spomínam na jeden prieskum, kde ženy na otázku, čo je ich najväčším pôžitkom, sex prakticky nespomenuli. Väčšina tvrdila, že najlepší pocit zažívajú po návrate z práce domov, keď si konečne po celom dni dajú dolu podprsenku!

Ak si myslíte, že ďalej budem rozoberať sexuálnu tému, budete sklamaní. Číslo 69 mi totiž pripomenulo ešte celkom inú tému. Tému nedávnych komunálnych volieb a billboard dvoch račianskych kandidátov na miesta mestských poslancov. Na billboarde boli odfotení hrdo spolu, s číslami 6 a 9 oproti sebe. V ich prípade naozaj pevne dúfam, že poznajú 69 vecí lepších ako sex. V opačnom prípade by ich voliči ťahali za kratší koniec, a to nehovorím o tom, že keby sa v tejto polohe zacyklili, nebolo by vidno žiadny koniec, akurát tak holú .... Čas ukáže ako na tom sú, zatiaľ si idú len po ruke... Sú spolu v poslaneckom klube v mestskom zastupiteľstve, kde už hrozilo, že z piatich budú len dvaja, napokon to tretia členka ustála a namiesto dvoch odídených sa k nim pridal jeden iný. Tak sú teraz štyria ako tankisti. V Miestnom zastupiteľstve si idú ani nie tak po ruke, ako ruka v ruke. Jeden sa stal starostom a druhého ustanovil svojim zástupcom.

Tak nám milí Račania nezostáva nič iné, ako dúfať, že im nepôjde len o vlastné pôžitky a že nám počas volebného obdobia dokážu, že sú schopní dopriať svojim voličom viac ako 69 kvalitných rozhodnutí, ktoré nebudú podobné 50-tim odtieňom sivej.


1 komentárov:

  1. OMG! Nech sa akokolvek snazim pochopit pointu tohto clanku, nedari sa mi. Vobec uchopit myslienkove pochody autorky mi robi dost znacne problemy. Je mi jasne, ze sex tam bol len na zbulvarizovanie a prilakanie pozornosti citatelov, ale aj ten napriek tomu, ze chcel byt pikantnym osviezenim, bol podany zalostne, priam katastrofalne, bezutesne a mimoriadne dehonestujuco. Aj ja som zena, preto si dovolim nesuhlasit, ze je 69 veci lepsich ako sex. Nepoznam ani jednu. Sex veru je na najvyssom stupni pozitkov kazdej zmyselnej zeny. Nie je to ziadna vysada muzov. Chcela by som vediet, co za zeny to boli oslovene v tom prieskume, ked sex ani nespomenuli. Ved uz samotne slovo pozitok sa automaticky spaja so sexom. Je snad podstatou kazdeho cloveka, akasi zivocisnost v nas, pudovost, je to v nasej prirodzenosti, kedze aj clovek je len zivocich, najdokonalejsi, ako jediny schopny abstraktne mysliet, je sucastou prirody. Dokazeme sa len viac kontrolovat, viac ovladat, nepodliehat tak nahlym pudom, no nemozme sa tvarit, ze sex je cosi obtazujuce, nepodstatne, zbytocne, ze je 69 veci lepsich ako sex. Cislica 69 mi skor navodzuje celkom inu asociaciu, najma v suvislosti so sexom, ako cisla komunalnych politikov na bilborde. Sice aj politika je moja velka vasen, ale az tak hlboko som este neklesla, aby mi pripominala cisla politikov. To by som na tom musela byt uz fakt velmi zle. Takze uvodna cast, nech chcela byt akokolvek originalna a pikantna, bola skor polutovaniahodna a vobec si nemyslim, ze by sa s takymito nazormi vacsina zien stotoznila. Prave naopak.

    A teraz k pointe clanku. Ze starosta so svojim zastupcom si idu po ruke, ruka v ruke. A co s tym ma ten sex vlastne spolocne? Este tak poznat myslienkove pochody autorky, ked sa jej rodil v hlave tento literarny skvost. Asi ze jeden 6, druhy 9, 69 => sex. Iba ak tak. A nakoniec jej z toho vyslo 50 odtienov sivej. Nuz... Total chaos. Informacna hodnota clanku nula bodov. Jedna novozvolena komunalna politicka lepsia ako druha. Jedna upratuje, druha sa snazi byt vtipna a originalna. Jedna sklada poklony starostovi, druha na jeho ucet nemiestne zartuje. Ach ta Raca... :-)

    OdpovedaťOdstrániť